Diecezjalny Dzień Młodzieży 2020 informacje szczegółowe

Króluj nam Chryste!

Dziękuję Księżom za przesłane zgłoszenia i listy imienne uczestników Diecezjalnego Dnia Młodzieży w najbliższy piątek tj. 18 września 2020 r. Dziękuję za zainteresowanie Pielgrzymką Młodzieży i Olimpiadą Sportową oraz za dopilnowanie terminów wysyłania niezbędnych formalności. W załącznikach do pobrania harmonogramy konkurencji drużynowych. Poniżej podaję informacje szczegółowe.

Ks. Sebastian Koper

Diecezjalny Duszpasterz LSO

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

1. Przyjazd do Zamościa godz. 9.00. Prosimy o kierowanie się na parkingi na OSiR Zamość, ul. Królowej Jadwigi 8 lub obok katedry (od strony Rotundy).

2. Nasze spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o 9:30 w katedrze zamojskiej. Będzie jej przewodniczył Ks. Robert Strus, proboszcz Parafii Katedralnej.

3. Po Mszy św. około godz. 10:45 w uroczystym szpalerze przejdziemy spod katedry na obiekty OSiR (ul. Królowej Jadwigi).

4. O godz. 11:00 wejdziemy na płytę główną stadionu, gdzie odbędzie się ceremonia otwarcia. Prosimy o zachowanie poleceń wydawanych przez spikerów, aby podczas ceremonii otwarcia wszyscy uczestnicy pozostali na płycie główne. Z trybun będzie można skorzystać między rozgrywkami (po zakończeniu ceremonii otwarcia).

5. Szczegółowy grafik rozgrywek zespołowych do pobrania w załączniku.

6. Tuż po ceremonii otwarcia proszę duszpasterzy o zgłoszenie oryginałów dokumentów (karty startowej, listy imiennej i oświadczeń o stanie zdrowia każdego uczestnika) wraz z opłatą 5 zł od uczestnika do biura zawodów.

7. Po zgłoszeniu drużyny duszpasterze dostaną talony na wodę, batony oraz ciepły posiłek.

8. Woda i batony będą wydawane zespołom w miejscu wskazanym przez organizatora.

9. Obiad będzie wydawany na stołówce OSiR w pojemnikach do zjedzenia na świeżym powietrzu między 12:30 a 14:00 po okazaniu talonu.

10. Rozgrywki w piłce nożnej będą odbywać się na sztucznej murawie przy ul. Królowej Jadwigi. Nie gramy w butach do miękkiej nawierzchni (tzw. wkrętach).

11. W czasie Olimpiady Sportowej wymagany jest strój sportowy.

12. W sprawach spornych i nieuregulowanych decyzję podejmuje Organizator w porozumieniu z Sędzią Głównym. Komisarze sportowi: piłka nożna – Wojciech Suchowicz, piłka siatkowa – Adam Gaca, pozostałe konkurencje – Konrad Firek.

13. Około godz. 15:00 odbędzie się ceremonia zamknięcia Olimpiady i dekoracje zwycięzców. Każda parafia biorąca udział w zawodach otrzyma pamiątkową statuetkę, natomiast najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymają medale.

Harmonogramy gier: